Rok 2016 na letišti. Jubilejní Gulášfest, letecká show, čtyřkolky i velká drakiáda

Creation Date Pondělí, 07 Listopad 2016. Posted in Fotogalerie, Články

Rok 2016 na letišti. Jubilejní Gulášfest, letecká show, čtyřkolky i velká drakiáda
První srpnovou sobotu jsme v obvyklé režii i s doprovodným programem společně oslavili malé jubileum uspořádáním už 5. gulášfestu. Noční liják a následné dopolední přeháňky sice akci mnoho úspěchu neslibovaly, tradiční gulášovo-letecké setkání však nakonec k potěše všech návštěvníků i soutěžících skončilo zdárně. Soutěž letos ovládli kuchaři z Neubuzi ale jinak se letos ve Slušovicích objevily i nové týmy, mino jiné z Liptálu, dále tým Rusava ze svým Hostýnským gulášem, či Sokytým, který přicestoval až z Ostravy.

A nemůžeme nevzpomenout ani senátora Františka Čubu, který ač pro letošní rok nebyl oficiálním partnerem a podporovatelem akce, přesto se za námi přijel podívat a strávil zde několik hodin. Vyvrcholením doprovodného programu bylo vystoupení leteckého akrobata Miroslava Červenky.  Sympatický, mnoha tituly ověnčený milovník dvouplošníků, který pro letošní rok ve Slušovicích vystřídal svého kolegu Martina Šonku, na nebi ohromil se svou oblíbenou EELE, jinak právě dvouplošníkem Bücker Bü 131 Jungmann.

V sobotu 1. října nahradily letadla na slušovickém letišti čtyřkolky. Quad Air Trial, jak akci pořadatelé pojmenovali při loňské premiéře, si svou originalitou i stoprocentním zázemím slušovického letiště získal řadu příznivců – kolkařů. A možná i originální model soutěže napomohl tomu, co by asi nikdo nepředpokládal. Téměř stoprocentně mužské startovní pole porazila jediná žena – Yvetta Sáblíková.

16. října jsme v tradiční spolupráci se Základní školou v Neubuzi a Klubem rodičů hostili Sportovní odpoledne s drakiádou. Spojení slov Drakiáda a Letiště Slušovice se už stalo jistotou. Pravděpodobně právě proto se v neděli na slušovickém letišti sešlo i přes částečnou nepřízeň počasí rodinek i draků víc než dost.

Děkujeme všem partnerům a spoluorganizátorům za pomoc, návštěvníkům akcí za bohatou účast a v roce 2017 se těšíme na letišti na shledanou!

Odkazy na kompletní fotoreportáže  z letošních akcí na letišti naleznete níže.